Korfbalvereniging c.k.v. V.E.O.

  • Vergroot letter grootte
  • Standaard letter grootte
  • Verklein letter grootte
Home Nieuws wedstrijdverslagen TOPprestatie van VEO 1

TOPprestatie van VEO 1

E-mail Print PDF

altDoor een prachtige 29-23 overwinning op concurrent TOP hebben de korfballers van VEO zich samen met de ploeg uit Arnemuiden aan de kop van de 1e klasse F gemeld.  Het was een verdiende overwinning van de thuisploeg, die weer werd gesteund door een veelkoppig en luidruchtig publiek. En niet te vergeten door de Kangoeroes, die samen met VEO F3 het team van de week waren en met VEO mochten oplopen.

 

Voor VEO was het eigenlijk de laatste kans om deze competitie mee te doen om de prijzen. Werd er verloren van TOP, dan zou de achterstand op de koplopers 4 punten hebben bedragen en stond vrijwel vast dat de kampioen uit Zeeland zou komen, met naast TOP Fortis nog als kandidaat. In de door VEO verloren uitwedstrijd was al duidelijk geworden dat de kracht van TOP vooral in het dameskwartet was te vinden. Het verdedigen van die dames was daarom de voornaamste doelstelling. Om die reden kreeg Michelle Jongenburger weer eens een basisplaats. En verder  nam van Barneveldt zijn toevlucht tot een tactisch trucje door bij de beginopstelling Florine Jongma en Marit Broos op te stellen en meteen bij de eerste spelhervatting twee wissels aan te vragen. Zo kon hij zijn sterkste damesduo tegen de sterkste dames van TOP zetten.

Het was in het begin nog maar de vraag of die truc genoeg was. TOP begon als betere ploeg aan de wedstrijd en kon de eerste tien minuten steeds lange aanvallen spelen, waar VEO steeds maar kort balbezit tegenover kon stellen. Maar wat TOP verzuimde in die periode, deed VEO wel goed, namelijk het benutten van de geboden kansen. TOP kwam twee keer voor, maar VEO kon beide keren gelijk maken en toen het daarna via Michiel Kimmel twee keer op rij scoorde was TOP plots de ploeg die achter stond. 


altEn dat bleef zo. Want bij VEO begon het nu echt te lopen. De ploeg draaide een hoog tempo en alle vier de heren hadden hun vizier op scherp staan en zouden minimaal 4 keer scoren in deze wedstrijd. En dat terwijl er nauwelijks strafworpen of vrije ballen werden gegeven. Verdedigend hadden de dames inderdaad een zware avond, maar omdat ook hier de heren veel ondersteuning konden bieden door ballijnen af te schermen, kon de schade aan goals beperkt blijven.
Tot ruim 20 minuten in de eerste helft bleef het verschil rond de twee doelpunten, waarbij VEO steeds aan de goede kant van de score bleef. Vanaf een 10-8 tussenstand kon VEO het gaatje nog wat vergroten door voor rust nog 5 maal raak te schieten, terwijl TOP er in die periode maar 2 maakte. Een onverwacht ruime 15-10 voorsprong halverwege was het resultaat.

En in de tweede helft ging VEO goed door. Het liet TOP niet terug in de wedstrijd komen, maar bleef in een hoog tempo scoren, waarbij nu ook de dames een rol speelden. Na een kwartier en een 23-14 voorsprong was de wedstrijd in hogere zin wel beslist. Maar TOP was niet voor niets koploper en bleef werken aan een beter resultaat.  4 doelpunten op rij zorgden voor een 23-18 tussenstand en even leek er wat onzekerheid in het Voorburgse spel te kruipen. De 8e treffer van Rian van Amstel, onmiddellijk gevolgd door een doelpunt van Sander Jongenburger beĆ«indigden de Zeeuwse opmars echter op tijd. De slotfase was weer voor VEO en met een seizoenrecord aan doelpunten stopte de teller bij 29-23.

Uiteraard was VEO-coach van Barneveldt een tevreden man: “De hele ploeg heeft echt een heel goed prestatie geleverd en dat heeft succes opgeleverd. Nu doen we weer echt mee in de competitie”. Topscorers deze week waren Rian van Amstel en Sander Jongenburger met elk 8 doelpunten. Jesper Verschoor en Michiel Kimmel kwamen tot 4 treffers en de dames Jolien Glasbergen (2), Michelle Jongenburger (2) en Judith Vellekoop deden de rest. 
Volgende week speelt VEO de uitwedstrijd tegen Fortis dat de kans op het medekoloperschap deze week liet liggen door verrassend van Korbatjo te verliezen.

 

Laatst aangepast op donderdag, 02 februari 2012 13:16